Zihniniz Tarif Edemediğiniz Bir Şekilde Dolu mu? Elektromanyetik Hassasiyet Yaşıyor Olabilirsiniz!

dolu-zihin

Son zamanlarda kendinizi garip hissediyorsunuz ve sebebini bilmiyor musunuz?

Belki çevrenizdeki elektronik aletlerden elektromanyetik bir hassasiyet alıyor olabilirsiniz. Evet her bir yanımız teknolojiyle kaplı. Akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve diğer kablosuz aletler bize dış dünya hakkında bir pencere ve bir ses sağlıyor, bunda hemfikiriz. Ancak bazılarımıza göre gerçek bir cehennem ile etrafımız sarılmış durumda. Çünkü hassasiyetimiz bu aletleri ‘’edebi’’ bir pencereden atmayı istememize sebep oluyor.

Peki neden böyle?

Bazılarımızın elektromanyetik hassasiyeti vardır. Elektromanyetik hassasiyet enerji sahalarını hissedebilme yeteneğidir veya bu enerjilerden bunalma halidir. Bunalma dediğimiz yalnızca stres değil hem zihinsel olarak hem de fiziksel olarak bu aletlerden dolayı hasta ve bitkin hissetmektir.

Şu an bu konu hakkında iki zıt görüşe sahibiz. Bazıları bunun hayali bir şey olduğunu, belirtilerinin geniş çapta çok tesadüfi ve fizyolojikten ziyade psikolojik olduğunu söylüyor. Aynı belirtileri taşıyan başka bir hastalık olabileceğini de söylüyorlar.

1. Kas ağrıları ve sızlamaları

Kas ağrıları elektromanyetik hassasiyetin işaretlerinden biri olabilir. Ara sıra böyle ağrılar gelir. Bir önceki gün evden hiç çıkmamış olmanıza rağmen sabah uyandığınızda sanki dün 5 km koşmuşsunuz gibi hissedersiniz. Omuz bölgelerinizde ve belinizde de ağrılar hissedersiniz. Bu ağrılar canınızı çok acıtmaz ancak teşhisi zor ağrılardır.

dirsek-agrisi

2. Depresyon

Depresyon ruhsal bozukluğun belirtilerinden biridir ancak çok fazla manyetik enerjiye maruz kalma sonucu da bunun sebeplerinden biri olabilir. Bu depresyon moduna girdiğinizde zihninizde bulanık düşünceler, kısa süreli hafıza kaybı ve kafa karışıklığı oluşabilir. Hayatınızın nasıl devam ettiğine dikkat edin ve depresyonu başka şeylerden ötürü yaşadığınızın olup olmayacağını araştırın.

depresyon

3. Uyku bozuklukları

İnsomnia da bu hassasiyet sebebinden dolayı oluşabilecek sıkıntılardandır. Genellikle uykusuz geçen gecelerimizi hayatın başka sıkıntılarına yorarız ve uyku uyuyabilmek için ilaçlar kullanırız. Kullandığınız elektronik aletleri uyuduğunuz odaya sokmayın ve bir şeylerin değişip değişmediğine bakın. Bildiğiniz gibi bazı insanlar akıllı telefonlarıyla birlikte uyuyor ve bu aletlerin yaydığı enerji miktarı inanılmaz seviyede!

uyku

4. Stres ve anksiyete (endişe)

Elektromanyetik hassasiyet nispeten sakin kişiliklerde artan stres ve anksiyeteye sebep oluyor. Stres seviyenizde anı değişimler varsa dikkatli olun. Çünkü bu size neler olduğunu gösteren en önemli şeydir.

adam

5. Ciltteki kızarıklıklar ve karıncalanmalar

Gizemli kızarıklıklar ve ciltteki tahriş paranormal enerjilerin veya doğal olmayan şeylerin bolluğunun varlığı anlamına gelebilir. Cildinizde bilinmedik alerjiler ve kızarıklıklar oluşmaya başlıyorsa çevrenize dikkat edin.Çevrenizde fazla elektronik alet var mı? Paranormal aktivitelerin yaygın olduğu bir bölgede misiniz? Bu iki durum da bir sebep olabilir, hatta kıyafetlerinizi yıkadığınız deterjanlar bile olabilir.

cilt-kizarikligi

6. Baş ağrısı ve yorgunluk

Baş ağrısı ve yorgunluk yaşamak birçok anlama gelebilir. Ancak her gün baş ağrısı çekmek yüksek seviyede enerjiye maruz kalmanın bir sonucu olabilir. Elektromanyetik hassasiyet aşırı yorgunluğa da sebep olabilir.

baş ağrısı

Yorumlar